Jak czyścić kostkę brukową?

Kostka brukowa idealnie sprawdzi się podczas urządzania działki, podjazdu czy też przydomowego ogródka. Można nią np. wytyczyć ścieżki na danym terenie, a także stworzyć przestrzeń wokół basenu. W zależności od indywidualnych potrzeb do wyboru pozostają kostki różnej grubości. Konstrukcje wykonane przy pomocy kostki brukowej można łączyć z innymi materiałami, takimi jak drewno i kamienie naturalne. Do oczyszczenia kostki brukowej przyda się kilka podstawowych elementów.

Krok pierwszy: usunięcie chwastów

W szczelinach pomiędzy poszczególnymi kostkami brukowymi wyrastają zazwyczaj mchy, glony, trawy i różnego rodzaju chwasty. Rozpoczynając proces czyszczenia kostki, warto więc najpierw usunąć wszelką roślinność, która znajduje się w zagłębieniach, wraz z korzeniami. Przydatne do tego może być specjalne narzędzie, ułatwiające wydostanie chwastów, które nada się szczególnie w przypadku większych roślin.

Najbardziej skuteczne środki czyszczące

Najbardziej praktycznym sprzętem czyszczącym jest niewątpliwie myjka ciśnieniowa. Używając jej, można w prosty sposób doczyścić kostkę z piachu, błota, zacieków czy też wapiennego osadu. Dobrze radzi sobie również z czyszczeniem przestrzeni między sąsiadującymi ze sobą kostkami. Wiele więcej porad odnośnie czyszczenia kostki brukowej, znajdziesz na stronie firmy Garden Partner. Działanie wody pod ciśnieniem wraz z ruchomą głowicą oczyszczającą pozwoli na uzyskanie podwójnego efektu mycia. Niektóre plamy powstałe na kostce brukowej można również wywabić, wykorzystując w tym celu specjalistyczne preparaty chemiczne, które działają nawet w starciu ze śladami po oleju samochodowym i innego rodzaju tłuszczach.