Aby wynająć sprzęt budowlany, należy zwykle okazać dokument tożsamości (lub też dwa dokumenty), dokument potwierdzający zameldowanie oraz druki zamówienia, które mogą być dostępne na stronie internetowej danej firmy, specjalizującej się w tym zakresie. Koszt naliczany jest na dobę w zależności od, zajmowanych przez dany sprzęt, metrów kwadratowych. Wiele firm wymaga wpłaty kaucji. Jej wysokość może być natomiast uzależniona od ilości wypożyczanego sprzętu i czasu najmu.
Typy najczęściej wykorzystywanych rusztowań
Wśród rusztowań dostępnych na wynajem znajdują się między innymi: ramowe, modułowe, przejezdne oraz w postaci dowolnych konstrukcji. Rusztowania ramowe stacjonarne, podwieszane lub przejezdne charakteryzują szybki i sprawny montaż oraz demontaż. Nadają się do prowadzenia robót przy pracach budowlanych, przemysłowych, remontowych lub konserwacyjnych. Rusztowania modułowe ułatwiają z kolei stawianie skomplikowanych konstrukcji o niestandardowych kształtach. Przydadzą się więc przy budowie: estrady, ołtarza czy schodów. Wynajem rusztowań obejmować może również udostępnienie dodatkowych elementów, jak okna czy zadaszenia, które zabezpieczają osoby pracujące na wysokości.
Pozostałe usługi
Niektóre firmy mają w swojej ofercie nie tylko oprzyrządowanie na wynajem, ale także projektowanie oraz montaż danego sprzętu. Ich konsultanci mogą również udzielić rad niezbędnych przy wyborze konkretnego modelu rusztowania według potrzeb i oczekiwań klienta. W ofercie firmy Ostap dostępna jest też usługa serwisowa, z której klient może skorzystać w każdym momencie.