Wynajem rusztowań

Aby wynająć sprzęt budowlany, należy zwykle okazać dokument tożsamości (lub też dwa dokumenty), dokument potwierdzający zameldowanie oraz druki zamówienia, które mogą być dostępne na stronie internetowej danej firmy, specjalizującej się w tym zakresie. Koszt naliczany jest na dobę w zależności od, zajmowanych przez dany sprzęt, metrów kwadratowych. Wiele firm wymaga wpłaty kaucji. Jej wysokość może być natomiast uzależniona od ilości wypożyczanego sprzętu i czasu najmu.

 

Typy najczęściej wykorzystywanych rusztowań

Wśród rusztowań dostępnych na wynajem znajdują się między innymi: ramowe, modułowe, przejezdne oraz w postaci dowolnych konstrukcji. Rusztowania ramowe stacjonarne, podwieszane lub przejezdne charakteryzują szybki i sprawny montaż oraz demontaż. Nadają się do prowadzenia robót przy pracach budowlanych, przemysłowych, remontowych lub konserwacyjnych. Rusztowania modułowe ułatwiają z kolei stawianie skomplikowanych konstrukcji o niestandardowych kształtach. Przydadzą się więc przy budowie: estrady, ołtarza czy schodów. Wynajem rusztowań obejmować może również udostępnienie dodatkowych elementów, jak okna czy zadaszenia, które zabezpieczają osoby pracujące na wysokości.

Pozostałe usługi

Niektóre firmy mają w swojej ofercie nie tylko oprzyrządowanie na wynajem, ale także projektowanie oraz montaż danego sprzętu. Ich konsultanci mogą również udzielić rad niezbędnych przy wyborze konkretnego modelu rusztowania według potrzeb i oczekiwań klienta. W ofercie firmy Ostap dostępna jest też usługa serwisowa, z której klient może skorzystać w każdym momencie.