Jak wybrać odpowiednią kostkę brukową?

Wybór kostki brukowej nie zawsze jest łatwym zadaniem. Na rynku jest bowiem bardzo wiele różnorodnych rodzajów kostki, zarówno jak chodzi o ich wielkość, kształty czy też kolorystykę. często wybór podyktowany jest przede wszystkim tym, gdzie będzie ona układana. Poradą w tej kwestii zawsze służą firmy oferujące usługi brukarskie.

Na podwórko i większe tereny

Do realizacji dużych nawierzchni, zwłaszcza przy zakładach czy centrach handlowych najczęściej wykorzystywana jest tak zwana kostka brukowa przemysłowa. Są one stosunkowo tanie, dzięki czemu realizacja nawet dużych obszarów nie jest zbyt kosztowna. Dostępne są na rynku w kilku kształtach i kolorach np. http://malbud.waw.pl/, jednak najczęściej stosuje się szarą kostkę, zaliczaną do najtańszych. Jest ona łatwa w utrzymaniu w czystości, co także jest jej zaletą. Nieco więcej możliwości mają klienci indywidualnie, wybierający kostkę do wykonania nawierzchni przy domu. Znacznie szersza gama kolorystyczna jak również ilość dostępnych kształtów sprawia, że można z nich ułożyć ciekawe wzory czy też interesujący kształt całej nawierzchni. Tutaj zazwyczaj kostkę dopasowuje się na przykład do kolorystki elewacji domu czy wykonanego ogrodzenia.

Kostka zwykła i szlachetna

Producenci przedstawiają także bardzo szeroką gamę kostek tak zwanych szlachetnych. Bardzo często mają one warstwę piasku kwarcowego lub kamyków, która daje ciekawe efekty wizualne. Ten rodzaj kostki jest nieco trudniejszy w utrzymaniu, jednak daje bardzo ciekawe możliwości ich zastosowania. Popularne jest łączenie kostek szlachetnych z kostkami tradycyjnymi, na przykład podczas wykonywania wzorów. Dzięki tak dużej ilości materiałów brukarstwo bardzo prężnie się rozwija.